10 Aralık 2007 Pazartesi

HayalBahcesi Haberlerden

Batman’da ’112 Acil’ için gösteri
Batman’ın tarihi Hasankeyf ilçesinde, hasta yoğunluğu az olduğu gerekçesiyle 112 Acil Servis İstasyonunun kapatılması gündeme gelince, bazı vatandaşlar protesto yürüyüşü düzenledi

İlçenin tarihi ve turistik bir yer olduğu için yaz mevsiminde nüfusun arttığını, kış mevsiminde ise azaldığını bildiren İridal, şöyle dedi: “Buradaki servis bizim için hayati önem taşımaktadır. Burada boğulma vakaları çok olmakta. Yaz mevsiminde ise akrep ve yılan sokmaları sıkça görülmektedir. Bu tür hastaların en kısa sürede sağlık merkezlerine ulaşması gerekmektedir. Bu konuda 112 Acil Servis ekipleri bugüne kadar başarılı bir çalışma yürütmüşlerdir. Biz bu nedenlerden dolayı bu servisin buradan kaldırılmasını istemiyoruz.”

Topluluk, basın açıklamasının ardından dağıldı.

‘KAPATTIRMAMAYA ÇALIŞIYORUZ’
Batman Sağlık Müdürü Dr. Nuri Kaya ise, 112 Acil Servis İstasyonu’nun kapatılması kararının Sağlık Bakanlığı tarafından alındığını belirterek, “Biz, Bakanlıktan turizm bölgesi olduğu için bu ilçeye özel bir statü uygulanmasını istedik. Bakanlıkla görüşmelerimiz devam ediyor. Kapatılmaması için uğraşıyoruz” dedi.